Rajski olejek do pielęgnacji. Jaki jest olej Babassu?

Olejek Babassu króluje w kosmetyce jako niezwykle wartościowy produkt pochodzenia roślinnego, który ma wiele wartościowych właściwości. Wykorzystuje się go w produkcji dużej ilości produktów do pielęgnacji, gdzie z powodzeniem zaczyna zastępować powszechniejszy olej kokosowy, ponieważ oba oleje mają podobne cechy. Jaki jest olej Babassu?

EGZOTYCZNY

Nie bez przyczyny masełko Babassu nazywa się rajskim olejkiem. Ten popularny składnik pozyskuje się z dziko rosnącej, amazońskiej palmy Babaçu z rodziny brazylijskich palm Atalea. Olej Babassu jest wytłaczany z nasion palmy, które ukryte są w około 10-centymetrowych orzechach o 65% zawartości oleju.

NATURALNY

Olej z nasion brazylijskiej palmy pozyskuje się zazwyczaj w procesie wytłaczania na zimno, bez dodatkowej obróbki cieplnej i chemicznego oczyszczania. Olej Babassu posiada Ecocert, certyfikat dopuszczający do wykorzystywania oleju w kosmetykach naturalnych i ekologicznych. Zawartość oleju Babassu w kosmetykach naturalnych może wynosić nawet 95%.

BEZPIECZNY

Czysty olej Babassu jest produktem stuprocentowo bezpiecznym. Nie podrażnia skóry, nie wywołuje alergii, nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych i można go stosować nawet na wyjątkowo wrażliwej skórze. Co ciekawe, Olej Babassu z powodzeniem staje się naturalnym zamiennikiem SLS-u, ponieważ bardzo dobrze się pieni i nie jest szkodliwy dla zdrowia.

UNIWERSALNY

Masełko z brazylijskiej palmy można stosować na włosy, na ciało, na twarz, na dłonie i stopy, a nawet na paznokcie. Na bazie oleju Babassu produkuje się kremy do twarzy, balsamy do ciała, masełka do masażu, odżywki i szampony do włosów, a nawet serie produktów o działaniu anti-age.

WSZECHSTRONNY

Masło Babassu to roślinny produkt pielęgnacyjny o właściwościach zbliżonych do właściwości oleju kokosowego, dlatego staje się jego zamiennikiem. Olej szybko się wchłania bez uczucia lepkości. Charakteryzują go właściwości zmiękczające, wygładzające, nawilżające, odbudowujące, przeciwstarzeniowe, antyoksydacyjne, pielęgnujące, odżywiające itd.

TREŚCIWY

Olej Babassu zawiera średnio 75% tłuszczów, w tym nienasycone kwasy tłuszczowe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poza tym rajski olejek jest bogaty w witaminę młodości (E), sterole roślinne oraz przeciwutleniacze.